İptal, İade, Değişim
Ürünü nasıl iade edeceğim?
İade veya değişim sürecini başlatabilmek için;
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basıp formu doldurarak talebinizi iletirsiniz. Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basarak iade talep edebilirsiniz.
İade talebi onaylandıktan sonra ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden iade edilecektir.

İADE ŞARTLARI


İade süresi kaç gün?

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde ürünün faturası ile birlikte, aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

İade şartları nelerdir?
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
• Ürünün faturası, • İade formu, • 15 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
Bareste.com.tr'ye iade için gönderilen ürünler incelenir ve ürünün hasarsız, kullanılmamış ve eksiksiz olduğu tespit edildikten sonra iadesi kabul edilir. Ürünün kullanılmış olması, teslimat kapsamındaki aksesuarları ve yardımcı ürünleri , ambalajı olmaması halinde iade kabul edilmez.

Kişiye özel ürünlerde iade yapılabiliyor mu?

İsim yazılı yada özel olarak tasarlanmış modellerde, üretimden kaynaklı bir hata varsa bu telafi edilir ancak bunun dışında bir sebepten dolayı iade veya değişim kabul edilmemektedir.

İade bedeli hesabıma kaç günde yansır?
İadenizin kabul edilmesinin ardından iade bedelinin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. İadeler 1 - 3 hafta içerisinde hesablara yansımaktadır.

İade işlemlerinde masraf alınıyor mu?
Ürün iade işlemlerinde masraf yoktur.

İade ve Değişimlerde Kargo Ücretleri

Kargo ile yaptığınız iade ve değişim amaçlı gönderimlerde, gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.